ЛИЙСУ

liisu-veneOriginaalis: Liisu
Liisu-juttude 1. raamatu tõlge vene keelde
Tõlkijad: Jelena ja Boris Baljasnõi
ISBN: 978-9985-9846-3-5
Kirjastajad: OÜ BRI & Ko ja OÜ A-Disain
Ilmus: 2009. jaanuar

Raamatus on juttu perekonnast, kus kasvab 5-aastane Liisu, tema 2-aastane õde Madli, 8-aastane vend Ats ja kass Joosep, kes armastab laua all puuksutada. Muidugi on olemas ka emme-issi ja vanaema-vanaisa, samuti põrnikas Volkswagen, mida Liisu kutsub hellitlevalt satikaks.
Lühijutud, millest raamatusari koosneb, jutustavad Liisu juhtumistest ja fantaasiatest, sellest, kuidas ta sõjas sanitariks käib ja kuidas liivaauku kinni jäädes tulnukatega kohtub ... Väike Madli aitab igasuguste segaduste tekitamisel jõudumööda kaasa ja vend Ats õhutab loomulikult takka - nagu poisid ikka.

Demo

СТРАХ

hirm-veneOriginaalis: Hirm
Tõlkinud: Jelena ja Boris Baljasnõi
Ilmumise aeg: juuni 2010?
Lk-de arv: 280
ISBN: 978-9985-9754-4-2
Formaat: A-5
Kujundas Heiki Vilep
Küljendas Artur Kuus
Trükitööd: AS Greif

Olavi Ruitlane kirjutab tagakaanele nii:
See raamat on diagnoos. Ma kardan, et kui Heikile poleks jumala poolt antud annet luua seda kõike kujundlikult, oleks me tublidel kaitsepolitseinikel tegemist fruktiga, kes oleks oma inimlikkuse juures ohtlikum ja läbinägelikum kui Polistshuk ja Pae tänava pommimees kokku.
Kuradile ulme - just täpselt niimoodi inimese aju funktsioneeribki. Nagu seal on kirjas - kõik esmane, mis inimeksistentsiks oluline, on seal reas ka kõik ülejäänu ja abstraktne, mis inimesel esmast taluda avitab. Kohati esitab kujutelm end tõepoolest reaalsemalt kui fakt. Lugege vend Vilepit, pimedad! Valgus ei olegi nii hirmus!

Demo

ПРОПАВШЕЕ РОЖДЕСТВО

kadunud-veneOriginaalis: Kadunud jõulud
Tõlkinud: Boris Baljasnõi
Ilmumise aeg: dets. 2010
Lk-de arv: 20
ISBN: 978-9985-9754-8-0
Formaat: A-4
Illustratsioonid: Ruudu remmelgas
Kujundas: Heiki Vilep
Küljendas: Margus Nõmm
Trükitööd: AS Greif

Ühel jõuluõhtul läksid jõulud ära. Miks? Kuhu?

Demo

ИГРЫ СУДЬБЫ

saatus-veneOriginaalis: Saatuse mängud, romaan
Tõlkisid: Jelena ja Boris Baljasnõi
Ilmumise aeg: 6. mai 2011
ISBN: 978-9949-9032-1-4
Kujundas ja küljendas Heiki Vilep
Toimetasid: Enor Niinemets, Piret Bristol, Evelyn Pukspuu
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 190

Mees viskab naise, kes tuleb purjuspäi tagurpidi aluspükstega ja rinnahoidjata koju, uksest välja. Naine jääb koduukse ees bussi alla ja sureb kohapeal. Mees joob end unustuseni purju ja kirjutab meeltesegaduses saatusele kirja, paludes aega tagasi pöörata, et saaks oma viga parandada. Saatus võtabki sõnal sabast, kuid pöörab hoopis mujale. Ta solgutab meest läbi võimalike elustsenaariumite, näidates, millesse too oleks võinud sattuda, kui tal poleks seda naist olnud.
Saatus annab mehele korduvalt võimaluse tehtut heastada, kuid mees ei saa sellega hakkama, kuna on piiratud enda ehitatud kaitsemüüriga, kus võimendub tema ülemäärane ego ja alalhoiuinstinkt, mis omakorda takistavad andeks andmast, rääkimata leppimisest maailma muutlikkusega ja igaühe isikliku vabaduse tunnetamisega.
Peategelane teeb läbi peadpööritava karussellisõidu erinevate elude vahel kuni kooseluni Unistusega, kes kohati samastub tema naisega.
Liiklus saamise ja tahtmise vahel ning vestlused vanamehe kuju võtnud Saatusega toimuvad kollases liinibussis, mis on ühtlasi liftiks ajas.

Demo

РОЖДЕНИЕ РАДУГИ

radugaEesti keeles: Vikerkaare sünd

33 lasteluuletust vene keeles. Raamat, mida pole pabertrükis ilmunud
Tõlkinud Boris Baljasnõi

Demo