Avaldatud raamatud

                                         joks3-kaas   esikaas   um2   joks2   joks1   puupeapuu   kuristik   liisu4   50   kollid3   noiutud   habemega   une-mati   419   horlok   kurjajuurikas   padjasoda   katus   liisu3   roosa   liisu2   kollid2   liisu1   tahaksin   varjudemaa   vaikuse   lendav   minu-laul   kollid1   tere   852   1017   kaks   98

Ajaväljad

.
Andmed:

ISBN: 978-9916-9257-0-6
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 52
Formaat: A5

 

 

 

Lühidalt sisust:

Ajaväljade laotuse taga
säravad sinised silmad.
Leppima harjunud mõistus ei jaga,
millest ta elus jäi ilma.
Ükskord me nagunii laseme lahti
kõigest, mis koormaks ja paha.
Ometi elus ei leia me mahti
vaadata laotuse taha.
.

Aeg, see salapärane ja kõikehõlmav mõiste, on inimkonna üks vanimaid uurimisobjekte. Filosoofid, teadlased ja luuletajad on aja olemust ja tähendust uurinud läbi sajandite. Kas aeg on lihtsalt üks jada sündmusi või midagi palju sügavamat?
Inimesed tajuvad aega subjektiivselt. Meie igapäevaelu on seotud kellaaja, kalendri ja rutiinidega. Kuid inimlik aeg ei ole ainult numbrid – see on seotud mälu, emotsioonide ja kogemustega. Kuidas me tunnetame aja möödumist? Miks tundub aeg mõnikord venivat ja mõnikord lendavat? Psühholoogid on uurinud aja taju ja leidnud, et see sõltub meie tähelepanust, keskkonnast ja isiklikest kogemustest. Lapsepõlves tundus suvi lõputu, täiskasvanuna aga lendab aeg käest.
Kultuur mõjutab meie arusaama ajast. Mõned kultuurid elavad olevikus, teised minevikus või tulevikus. Aeg on seotud ka rituaalidega – sünnipäevad, pulmad, matused. Need sündmused annavad meile tunde, et aeg on mõõdetav ja oluline.
Ometi me ei tea, mis on aja sügavaim olemus. Me mäletame minevikku, aga me ei tea, mis on tulevik. Me loome ajalugu, aga me ei tea, mis on meie igavikuline eesmärk.
Me muudame maailma oma tegudega, aga me oleme ka muutuste all kannatajad. Me oleme aja loojad, aga ka aja ohvrid. Me oleme aja tunnistajad, aga samas ka aja saladused.
Aitäh, et leidsite aega mõtisklemaks ajast koos ühe ajatust avastada püüdva luuletajaga!

Heiki Vilep
Tartus, veebruaris 2024

Vaata poodi

Ruperti jutupesa. Rohelised lood

.
Andmed:

ISBN: 978-9916-9559-8-7
Illustratsioonid valmisid autori algmaterjalide ja kirjelduste abil tehisintellektiga mängides ja graafikaprogrammidega järeltöötlemisel.
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 52
Formaat: A5
Raamatu kirjutamist ja ilmumist toetate teie, kallid lugejad, seda ostes või laenutades 🙂

Lühidalt sisust:

Väga rohelise sisuga raamatus ruulivad elektrimolekulid, vesinikuautod, naeruenergia, tuulepargid, kõhugaase tootma aretatud lehmad, päikesepaneelid oma rahvalauluga "Olgu jääv meile päike" jpm.
Kaks vana härrasmeest – majavaim Rupert ja prügikastivaim Vilbert klopivad oma kaabud tolmust puhtaks, rüüpavad 100-aastast teed ja kukuvad seda rohelist küsimust arutama. Keskustelust võtab osa ka 6-aastane perepoeg Kusti, kes Ruperti jutupesale pööningul peale satub. Tegemist lustaka raamatuga, kus nii mõnelegi asjale on pisut vinti peale keeratud.

Vaata poodi

Tagurpidi

.
Andmed:

Lasteluulekogu (kooliiga)
Illustratsioonid valmisid autori algmaterjalide ja kirjelduste abil tehisintellektiga mängides ja graafikaprogrammidega järeltöötlemisel.
Ilmumise aeg: juuli, 2023
ISBN: 978-9916-9559-7-0
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 16x23 cm
Lk-de arv: 56
Eriline tänu Liisule, Aulile, Pillele jpt, kes aitasid rohkete ettepanekutega kaasa sisu, kujunduse ja piltide valmimisele!

Lühidalt sisust:

See luulekogu on mõeldud pigem koolilastele. Päris tillukesed saavad vaadata pilte ja mõni luuletus on ehk ka neile jõukohane. Siin raamatus mõtisklevad lapsed ajast, selle mööduvusest ja tagasikerimise võimalusest, suure pere muredest ja rõõmudest, arvutisõltuvusest, rahahullusest.
Veel on siin headuse ja kurjuse mõtestamist, luuletusi vihma- ja lumesajust, unistustest, udujutu ajamisest ja lammaste lugemisest. Saate teada, kas draakon sööb kolle, milliseks muutub isa, kui ta telefoni ära kaotab ja lõpuks lendavad kaks õhupalli taevalaotusse, jättes maha kaks uut sõpra.

Vaata poodi

Nüffia. Tuld saab elus hoida.

.
Andmed:

llustratsioonid: Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: detsember, 2022
ISBN: 978-9916-9559-5-6
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A5
Lk-de arv: 60

 

Lühidalt sisust:

Saateks lapsevanemale

Muhe jutuvestja Heiki Vilep esitab meile haarava ja mängulise loo armastusest.
Ta kujutab armastust lõkendava tulena – inimlikult ehedate ja ülimalt võimsate tunnete elava substantsina, mis lõõmates nii põletab kui ülendab, soojendades ühendab ning kuhtudes lahutab. Nii paare, peresid kui kogukondi laiemalt.
Raamat on mõeldud eelkõige lastele, kuid ka täiskasvanutele pakub kirjatükk liigutavat ainest lähisuhete ja eluväärtuste üle mõtisklemiseks. Eriti vahva saaks olema väikeste ja suurte lugejate omavaheline arutlus raamatus toimuva üle!
Jutustatud lugu, nagu muinasjutud ikka, loob võimaluse siirduda armastuse ja selle tähenduste otsingul turvaliselt tegelikkuse unenäolisusse, kus kõik on võimalik. Samas, mitte suvaliselt, vaid seostatuna.
Me saame võimaluse siseneda koos vahvate tegelastega läbi seinaaugu täiskasvanute eraellu, nende kirglikesse vastasseisudesse ning armsatesse teineteise taasleidmistesse. Seikleme koos eaka, aga lapselikult leidliku, targa ja lõbusa kõigeteadlase Rõnn Düfi ja tema südikate ning uudishimulike väikeste sõprade Kafi ja Jufi kaaskonnas. Rõnn, mõistes armastuse habrast olemust, juhib kindlameelselt igas vanuses lugejat koos loo tegeleastega kaotatu leidmise riukalikul teekonnal.
Küllap me kõik, nii lapsed kui täiskasvanud, vajaksime mõnel hetkel leebe ja mõistva vanavanema suunamist. Südantsoojendav on leida end käesolevas raamatus vanaisalikult elukogenud Rõnn Düfi ja vanaemalikult salapärase nõiamoori maagiliste toimingute hoolivas ümbritsuses.
Sündmustiku kulgedes jõuame meelehärmi valmistavaid pettumusi lahendades lootuste täitumisele ning arusaamisele armastuse elususest tänu Rõnn Düfi teaduslikele tõikadele:
KÕIK PÕLEB
KÕIK EI PÕLE PÄRIS ÄRA
MÕNI ASI PÕLEB AEGLASEMALT
Ja lõpuks kõige olulisem tõdemus:
TULD SAAB ELUS HOIDA

Meelis Sütt
psühhoanalüütiline psühhoterapeut
psühhoanalüüsi kandidaat

Vaata poodi

Nüffia. Tähti on liiga palju.

.
Andmed:

llustratsioonid: Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: oktoober, 2021
ISBN: 978-9916-9559-2-5
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A5
Lk-de arv: 60

 

Lühidalt sisust:

"Nüffia" teises raamatus saame teada, miks nüffidel nii suured silmad on. Nüfitüdruk Kafi tutvustab Haldjametsa ja koos nüfiperega käime suurel laadal, kus näeb igasugu trikitamist, kondiväänamist ja kõrvade liigutamise kunsti. Teadlane Rõnn Düff näitab maailmale, kuidas inimeste tülliajamisega raha teenitakse ja kuidas võiks maailma paremaks muuta. Vahepeal põigatakse läbi laiskuse vallas maailmarekordite püstitajate linnast ja lõpetuseks leiab Rõnn Düff, et kahe otsaga küsimustel on üks ots alati jämedam. Kokkuvõtlikult jõuab ta otsusele, et maailma saab paremaks muuta ainult ennast paremaks muutes.

Vaata poodi

Nüffia. Naer päästab maailma.

.
Andmed:

llustratsioonid: Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: detsember, 2020
ISBN: 978-9916-9559-0-1
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A5
Lk-de arv: 62

 

Lühidalt sisust:

Kusagil Lapimaa ja Austraalia vahel, tillukesel Nüffia saarel elab rahvas, kes ei tunne elektrit. Ometi on neil olemas nii kodu- kui nutitehnika - pesumasinad, televiisorid, mobiiltelefonid.
Nüffide muredki ei erine suurt meie omadest, kuigi nende lahendamise viisid on vahel pisut teised.
Nüffide ökoloogiline jalajälg on praktiliselt sama suur kui nende päris jalajälg ja siirast rõõmu suudavad nad tunda üsna tillukestest asjadest. Teadlane Rõnn Düff Fifaafua linnakesest pillab vasakule ja paremale tarkuseteri, mis pole küll alati teaduslikult põhjendatud, aga on võetud otse elust ja töötavad täiesti. Nüfid elavad ümmargustes tordikarpi meenutavates majakestes, mida saab ringiratast pöörata. Igal väikelinnal ja külal on küljes oma kiiks - ühes on au sees pidutsemine, teises maagia, kolmandas käsitöö... Mõisted "suur" ja "väike", "oluline" ja "ebaoluline" saavad Nüffias teised mõõtmed ja seletuse.

Vaata poodi

60 juttu

.
Andmed:

llustratsioonid: Ott Vallik, Marja-Liisa Plats, Pille Tammela, Kristina Viin, Ruudu Remmelgas, Priit Rea, Heiki Ernits, Albert Gulk, Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: november, 2020
ISBN: 978-9916-4-0175-0
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A5
Lk-de arv: 272

Lühidalt sisust:

Juubelikogumik sisaldab autori lasteproosa paremikku. 60 hoolikalt valitud juttu on kokku kogutud 14-st teosest. Autor on tekste uuendanud, üle toimetanud, täiendanud.
Raamat sobib vanusele 4-12 aastat, sobivaid jutte leiab siit nii lasteaia- kui koolilastele, ridade vahelt jagub ka issile ja emmele.
Kogumikus sisalduvate juttude ilmumist on eri aegadel toetatud Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ja Hasartmängumaksu Nõukogu poolt. Mitmele teosele, kus jutud ilmunud, on omistatud märk “Eesti Lastekirjanduse Keskus soovitab”. Umbes pooled jutud on tõlgitud soome, inglise või vene keelde.

Vaata poodi

 

Une-Mati ajab udujuttu

.
Andmed:

llustratsioonid: Ott Vallik, Priit Rea, Heiki Ernits, Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: detsember, 2019
ISBN: 978-9949-7329-4-4
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 160 x 230 mm
Lk-de arv: 232

 

Lühidalt sisust:

Tillukesel Madlil ei tule kuidagi und. Voodiservale ilmub vana hea Une-Mati, kes on kohe valmis tüdrukule uneliiva silma raputama. Madli aga palub Une-Matil sedapuhku hoopis üks korralik unejutt jutustada. Lõpuks, lapse pisarsilmsest palvest liigutatuna, Une-Mati soostubki. Kuna ta aga ei ole varem ühtegi unejuttu jutustanud, peab ta hakkama lihtsalt udujuttu ajama. Nii sünnibki väga konarlik lugu sukast ja saapast, kes käisid koos tööl. Et Madli ei piirdu üheainsa udujutuga, peab Une-Mati neid igal õhtul ikka ja jälle välja mõtlema. Pikapeale saavutab ta teatud vilumuse ja lõppude lõpuks saab ju udujutu nime all igasugu jaburusi kokku fantaseerida. Ja mis oleks lõbusam, kui rääkida kõigest, mis pähe tuleb?

Vaata poodi

Päike põues

.
Andmed:

llustratsioonid: Ott Vallik, Heiki Ernits, Marja-Liisa Plats, Urmas Nemvalts, Priit Rea, Kristina Viin, Priit Ots, Ilmar Kruusamäe, Gitte Hint, Kaimar Purik, Heiki Vilep
Ilmumise aeg: oktoober, 2019
ISBN: 978-9949-7329-3-7
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 160 x 230 mm
Lk-de arv: 388

Lühidalt sisust:

Kogusin kokku valdava osa oma lastele kirjutatud luuletustest. Lisaks vanadele on siin ka uusi, seni avaldamata värsse.
Loodan, et tunnete neist rõõmu! Võib-olla loeb nii mõnigi teist sellest raamatust oma lastele või lastelastele üht-teist ette.
Enamus luuletustest on saanud lauludeks, mõned on kõlanud laulu- ja tantsupidudel, paljusid lauldakse koolides ja lasteaedades. Olen õnnelik, et saan oma loominguga rõõmu valmistada! Sest mis on elus kõige tähtsam üldse? Ikka rõõm ja armastus. On ju?

Vaata poodi

Pesamuna kõneaabits

.
Andmed:

Vanusele 0-4 (kõneprobleemidega), sobib ka kõigile teistele lugemaõppijatele ja muukeelsetele eesti keele õppeks
llustratsioonid: Ott Vallik
Ilmumise aeg: august, 2019
ISBN 978-9949-7329-2-0
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 210 x 210 mm
Lk-de arv: 56


Lühidalt sisust:

“Pesamuna kõneaabitsa” eesmärgiks on toetada rääkima hakkava lapse kõne arengut. Logopeedide metoodika järgi koostatud raamat sobib nii eakohase arenguga (0-3 a), kui ka kõnetule (2-4a) lapsele. Lihtsad humoorikad jutud ja salmid toetatavad järelekordamis- ning kõnelemissoovi. Raamatu teemad on igapäevaeluga seotud ning salmid kasutatavad laste enda toimingutes. Materjal võimaldab ühtlasi tähtede õppimist ja vastavad salmid nende kiiremat meeldejätmist. Raamatuga kaasas on vanemat toetav juhend aabitsa tõhusamaks kasutamiseks.

Lea Kübar, kliiniline logopeed
Darja Parts, kliiniline logopeed

Vaata poodi

 

Unenägude Kaitsjad

.
Andmed:

Vanusele 6-12
llustratsioonid: Ott Vallik
Ilmumise aeg: märts, 2019
ISBN 978-9949-7329-1-3
Küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 230 x 160 mm
Lk-de arv: 60


Lühidalt sisust:

Niikaua kui inimesed mäletavad, on headus ja kurjus alati olemas olnud. Nad lihtsalt on. Nagu on must ja valge, nagu on sõbrad ja vaenlased, nagu on soe ja külm. Kust headus ja kurjus tulevad, seda ei tea täpselt keegi. Arvatakse, et sündides on kõik lapsed head. Ja et kurjus tuleb mõnede sisse alles ajapikku läbi hirmude. Kust tulevad unenägudesse hirmud? Teatakse rääkida, et kusagil Unedemaal on kaks riiki – Ilusate Unede Kuningriik ja Koledate Unede Kuningriik. Ilusate Unede Kuningriigis elavad head une-mehikesed unilased, kelle kuningaks on Tema Majesteet Headus. Koledate Unede Kuningriigis aga elavad koledad hirmud ehk hirmikud ja nende valitsejaks on Tema Koledus Kurjus ise. Otse hea ja kurja võitluse keskele satub poiss nimega Villiam, kes läheb Unedemaale appi oma väikesele õele. Õde on sattunud kurjuse küüsi ja ei saa enam kuidagi ärgata…

Vaata poodi

 

Une-Mati viimased udujutud

.
Andmed:

Vanusele 5-105
llustratsioonid: Urmas Nemvalts
Ilmumise aeg: detsember, 2018
ISBN: 978-9949-7329-0-6
Kujundas ja küljendas: Margus Nõmm
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 60

Lühidalt sisust:

Une-Mati viimased udujutud on järg ja eelviimane osa raamatutele Une-Mati udujutud ja Une-Mati uued udujutud ning "Une-Mati väga uued udujutud". Sisaldab 7 juttu autori illustratsioonidega. Raamat räägib sellest, kuidas Une-Mati viib vanaisa vanamööbli poodi müüki, hakkab vahelduseks naiseks, teeb kosmosejaama küljes nööriga rippudes tiiru ümber maakera, leiutab terve rea täiesti mõttetuid asju, päästab Madli meteoriidisurmast, peatab aja ja paneb sõdalased Madli väikevenna arvutimängudes puhkepausi tegema. Lõpuks leiab Une-Mati, et Madli on juba nii suureks kasvanud, et talle polegi varsti vaja enam unejuttu rääkida. Pealegi hakkavad Une-Matil udujutud otsa lõppema ja normaalseid oskab ju Madli isegi välja mõelda.

Aabits

.
Andmed:

Aabits
Autorid: KÄRT NORMANNSILVIA SOROLY KRIISKAPILLE ARNEKHEIKI VILEP
Illustratsioonid: Ott Vallik
Ilmumise aeg: veebruar, 2018
ISBN: 9789985222355
Kaas: pehme
Formaat: 240 x 170 mm
Lk-de arv: 88
Kirjastus: Avita

Lühidalt sisust:

Aabits on tihti esimene teos, mille lapsed kaanest kaaneni ise läbi loevad. Hea lugemispala on vormilt lihtne, kuid sisult haarav. Oluline on kasvav raskusaste:sõnade ja lausete pikkus, teksti pikkus. Võõraste sõnade ja konsonantühenditega sõdade hulk ei tohi olla liiga suur. Aabitsatekstid on kahes raskusastmes. Suurtähtedes tekstide raskemad sõnad on omakorda eraldi harjutusribal. Aabitsa ülesanne on kujundada lugemisvilumust, samas peab see pakkuma lapsele ka lugemiselamust. Läbivad selged karakterid ja sündmuste detailid põimuvadki aabitsa lõpus väikeseks koolimüsteeriumiks, mis lugejate abil lahendatakse. Kaasahaarav ja salapärane lõpulugu seob aabitsalood üheks tervikuks ja innustab lapsi edaspidigi ilukirjandusest elamusi otsima.

KEELETEEMADE põgus tutvustus algab juba sügisel ja lähtub spiraalse õppekava põhimõttest. Kinnistame õpitut kogu õppeaasta vältel ning järgmistes klassideski.

Esimeses klassis õpime keelereegleid lõbusalt ja mänguliselt avastades, mitte pähe õppides. Suuname last ise märkama mõnd kirjapildi iseärasust. Eesmärk on tekitada lapses küsimusi ja huvi: miks on selles sõnas kaks ühesugust tähte kõrvuti, kas ühest ei piisa? Alles seejärel teeme järelduse: kui hääldan pikalt, siis kirjutangi tavaliselt kahe tähega.
Mis juhtub, kui prooviks vastupidi ja eiraks reegleid? Proovime järgi. Tavaliselt saab nalja ja selgub, et nii läheks
asjad vussi. Selge pilt! Reeglid on kokku lepitud selleks, et kõik saaks kirjutatust ühte moodi aru.

Illustratsioonid pakuvad küllaga avastamisrõõmu ja mõnigi tabav detail paneb nii väikse kui suure vaataja muigama ja, mis veel parem, kaasa mõtlema. Piltide toel saab teha sõnavaratööd, jutustada ja kinnistada keelereegleid.

Tähesära

.
Andmed:

Lasteluulekogu
Illustratsioonid: Heiki Vilep
Ilmumise aeg: november, 2017
ISBN: 978-9949-9810-9-0
Toimetas: Heiki Vilep
Kujundas ja küljendas: Aivo Blum
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 16 x 23 cm
Lk-de arv: 56

Lühidalt sisust:

Kindlasti oled sa vaadanud tähti öises taevas ja imetlenud nende sära. Paljud meist on langevat tähte jälgides midagi soovinud. Aga kas need soovid ka täituvad? Ja kas meie soovid ei ole mõnikord liiga suured? Kas inimene võib saada täheks taevas? Ka need tähed, millest koosnevad sõnad, võivad särada. Ja sõnad, kokku panduna luuletuseks, võivad sindki särama panna.

Pühendus:

Pühendan selle luulekogu väiksele Eva-Mariale, oma igavesti üheksa-aastasele lapselapsele. Ta ei jõudnudki selle raamatu ilmumist ära oodata. Nüüd on ta täht öötaevas. Tuletagu tema sära meile meelde, kui üürike võib olla võimalus särada ja hingesoojust jagada siin all, meie maises elus.

Vaata poodi

 

Une-Mati väga uued udujutud

kaas

Andmed:

Illustratsioonid: Heiki Ernits
Ilmumise aeg: detsember, 2016
ISBN: 978-9949-9810-2-1
Toimetas: Kairit Henno
Kujundas ja küljendas: Katri Haarde
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 64


Lühidalt sisust:

“Une-Mati väga uued udujutud” sisaldab 10 juttu Heiki Ernitsa illustratsioonidega.
Jutud räägivad kellakäost Arnoldist, kes otsustas veidi puhata ja võttis endale asendaja, meisterlutsuviskajast lutsukalast Lota Lotast, Une-Mati nuti-maailma-vaimustusest, Oinas-Heeringast, Siga-Linnust, riidekapi-liftiga reisimisest, sitikas Geotrupes Stercorariuse suurepärasest jalutuskäigust, maailma tõhusaimast relvast - naervast beebist ja paljust muustki.

Lõik raamatust:

Nüüd hakkasid Madli silme ees hõljuma suurte tähtedega kirjutatud mõtted. Üks oli selline:
„MA OLEN PAKS.“ Teine jälle selline: „ANDRES ON IKKA MARU LAHE KUTT, MA VIST ARMASTAN TEDA.“ Kolmas mõte hõljus kusagilt ülevalt kohale ja kõlas nii: „KÜLL ON HEA, ET KEEGI EI TEA, ET MA TATTI SÖÖN!“
„Kuule, Une-Mati!“
„Noh?“
„Kas keegi teine ka neid minu kadunud mõtteid loeb?“
„Ei,“ vastas Une-Mati. „Kui sa just ise neist ei räägi.“
„Tead, ma arvan, et on väga tore, et nad kadunud on. Kas ma võin neid siia veel ära kaotada?“
„Muidugi võid,“ ütles Une-Mati. „Maailma nabaauk on jube suur ja siia võib jube palju asju ära kaotada.“

Jõks Matemaatikamaal

joks3-kaas

Andmed:

Illustratsioonid: Ott Vallik
Ilmumise aeg: juuli, 2016
ISBN: 978-9949-9810-0-7 (trükis)
Toimetas: Kairit Henno
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 92
Raamatu ilmumist toetasid Jõgeva Maavalitsus ja Jõgevamaa omavalitsused


Lühidalt sisust:

See on raamat, kus numbrid on sinu sõbrad ja arvutamine lõbus. Võid lugeda lustaka jutuna, võid kasutada koolitunnis õpitu kinnistamiseks.
Matemaatikamaal kohtud kuningas ParaKrahviga, elus numbritega ja nukra Lõpmatusega. Käid Matemaatikamaa koolis, Korrutustabeli pargis, restoranis Paraboloid ja tunned mõnu suurepärasest kuningalossist koos tema matemaatiliste iseärasustega. ParaKrahv tutvustab sulle Arvkanali Nullsilda, numbrilaevu ja matemaatilisi märke. Möödaminnes võtad üksipulgi koost lahti liitmise, lahutamise, korrutamise, jagamise ja tutvud ühikute ning kujunditega. Kõik see toimub ilukirjanduslikus võtmes ja põimituna lõbusa huumoriga.
Raamatu autor on õppinud matemaatikat Tartu ja Tallinna ülikoolis, töötanud mõnda aega ka matemaatikaõpetajana. Raamat on paras algkooli lastele, kuid sobib ka veidi suurematele nii kordamiseks kui ka lihtsalt mõnusaks lugemiseks.

Vaata poodi

Villiam

esikaas

Andmed:

Illustratsioonid: Ott Vallik
Ilmumise aeg: november, 2015
ISBN: 978-9949-9642-8-4 (trükis)
Toimetas: Kairit Henno
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 56
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital


Lühidalt sisust:

„Villiam” räägib ühe väikemehe muredest ja rõõmudest, eneseleidmisest.
Villiam uitab oma fantaasiamaailmades ja püüab leida vastuseid tema jaoks olulistele küsimustele. Mis siis saab, kui ta hambaid ei pese, kui ta ööseks pidžaamat selga ei pane, kui ta üldse raamatuid ei loe, kui ta tabletti neelata ei taha, kui ta enam kolle ei karda, kui ta asju lõhub? Vastuste otsimine areneb pöörasteks seiklusteks ja tõde ei tooda just kandikul kohale. Vahelduseks käib ta vana tinasõduriga kosmoses trallitamas, eksib ära Issanda loomaaeda ja lõpuks lüüakse ta rüütliks.

Une-Mati uued udujutud

.
um2Andmed:

Ilmumise aeg: mai, 2015
ISBN: 978-9949-9642-4-6 (trükis)
ISBN: 978-9949-9642-5-3 (pdf)
ISBN: 978-9949-9642-6-0 (epub)
Toimetasid: Kairit Henno ja Eike Metspalu
Illustratsioonid: Priit Rea
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 56
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

"Une-Mati uued udujutud" on järg raamatule "Une-Mati udujutud" ja sisaldab 12 juttu Priit Rea illustratsioonidega.
Jutud räägivad varblasest pihus, kes hakkas tuviks katusel, maitsvast laiskvorstist, liikslushuligaanist jõuluvanast, raamatuid äralugevast rotist, sassiajamise meistrist sokisööjast Sassissist, Ausate planeedist ja tulnukas Truudist, Une-Mati päkapikubändist, naerust tekkivast rahasajust, kustukummi suuruseks kahanevatest hobustest, Nutu-Leenu naerma ajamisest, meresid varastavast mereröövlist ja sellest, kui lolliks võib lõpuks jääda, kui iga päev on hommik õhtust targem.

Jõksi rännakud Jõgevamaal

joks2

Andmed:

Ilmumise aeg: 2014
ISBN: 978-9949-9253-8-4
Toimetas: Enor Niinemägi
Illustratsioonid: Jõgevamaa lapsed
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Kaanepilt: Ott Vallik
Formaat: A-5
Lk-de arv: 96
Raamatu ilmumist toetas Jõgeva Maavalitsus

Lühidalt sisust:

Järg raamatule "Jõks ja viis imelist päeva". "Jõksi rännakus Jõgevamaal" räägib taas Marist ja Meelisest, kes on nüüd esimese klassi lõpetanud ja rändavad jällegi Jõgeva linna hea vaimu Jõksiga mööda Jõgevamaad ringi. Nad liiguvad ajas ja legendides, näevad elusast peast ammulahkunud kuulsaid inimesi, vestlevad mõisnikega ja osalevad väljanäitustel. Raamatus on palju faktilist materjali seotud autori poolt juurde mõeldud pööraste seiklustega ja kõik see kokku annab põneva ja sealjuures hariva tulemuse.

Jõks ja viis imelist päeva

joks1

Andmed:

Ilmumise aeg: 2012
ISBN: 978-9949-9253-6-0
Illustratsioonid: Jõgevamaa lapsed
Kaas: Ott Vallik
Toimetas: Enor Niinemägi
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 112
Raamatu ilmumist toetas Jõgeva Maavalitsus

Lühidalt sisust:

"Jõks ja viis imelist päeva" on legendidele ja ajaloole toetuv seiklusjutt. Jõgeva linna hea vaim Jõks lendab koolieelikute Mari ja Meelisega mööda muistendeid ja Jõgevamaad ringi, käib ära muistsete eestlaste juures ja vaatab kiirluubis pealt Jõgeva linna valmis ehitamist. Kohtutakse kadunud kirjanike ja heliloojatega, Jõuluvana ja päkapikkudega, osaletakse laatadel ja külastatakse Peipsiäärseid paiku, loetakse üle Põltsamaa sillad ja vesteldaks vaimudega. Põnev ja hariv korraga - on raamatu kohta öeldud.

Puupeapuu

puupeapuu

Andmed:

Ilmumise aeg: 2011
ISBN: 978-9949-9032-4-5
Illustratsioonid: Ilmar Kruusamäe
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 60
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Luulekogus "Puupeapuu" on 28 luuletust väiksematele ja suurematele lastele. Kogu väärtust tõstab see, et mitmed luuletused on erinevate autorite poolt viisistatud ja erinevatel helikandjatel ka noore kuulajani jõudnud. Lugu "Meie laul" viisistati ühendkooridele ja tuleb ilmselt laulupeol esitamisele. Luuletused on enamuses lõbusas ja vaimukas võtmes, on ka lapse mõtisklusi üksiolemise ja täiskasvanute käitumise kohta, laule õppimisest, muusikast jpm. Ei puudu ka kiri jõuluvanale - luuletus, mille Sven Kullerkupp jõudis juba enne luuletuse kaante vahele saamist.

Vaata poodi

 

Üle põhjatu kuristiku

kuristik

Andmed:

Ilmumise aeg: 29. aprill 2011
ISBN: 978-9985-9754-6-6
Illustratsioonid: Albert Gulk
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 160
Formaat: A-5
Kaas: kõva
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital
Kirjutatud Tamperes: Tartu-Tampere kirjanikevahetuse stipendium

Lühidalt sisust:

Perekond satub laadal olles Unenägude telki, kust omakorda viib uks Unenägudemaale. Uks kaob ja pere jääb vastamisi džungli, üksteisest läbi lendavate lindude, põhjatu kuristiku ja hiiglasliku kosega. Mängust väljasaamiseks peavad isa-ema, väike Anni ja temast vanem vend Sten läbima terve rea seiklusi, kus nad kohtuvad oma hirmudega. Väike Anni näeb voodialust kolli ja Torumeest, Sten tõmmatakse arvutimängu sisse, kus toimub lahing tulnukatega, isa kutsutakse sõjaväkke kordusõppustele ja ema seisab kombinee väel rahva ees. Raamatus on veel juttu Õgarditest, kes koosnevad peaasjalikult suurest suust ja silmadest, tegelaste vaimudest tulvil raamatukogust, vaiba seest välja ronivast tiigrist, tulnukatest, dinosaurustest, nõidadest, hästi pikast näota mehest, kes varitseb kempsus lapsi ja päästvast Heast Kohast. Jutustuse eesmärgiks ei ole hirmutamine. Siin saadakse hirmudest võitu, väärtustatakse peret ja usaldust, tullakse keerulistest olukordadest välja.

Liisu ja hullumaja puhvet

liisu4

Andmed:

Ilmumise aeg: september, 2010
ISBN: 978-9985-9754-5-9
Illustratsioonid: Pille Tammela
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 56
Formaat: A-5
TRÜKITÄHED

Lühidalt sisust:

Miks on mõned kassid lameda näoga?
Kas hullumajas on puhvet?
Kas vanaemad lendavad?
Kas hapukurgil võib olla hea süda?
Kas raha sees hüppamine teeb rõõmsamaks?

Liisu teab!

Vaata poodi

 

50 juttu ja luuletust väikestele sõpradele

50

Andmed:

Ilmumise aeg: 17. juuni 2010
ISBN: 978-9985-9754-3-5
Illustratsioonid: Ott Vallik, Kait Kübar, Ruudu Remmelgas, Kristina Viin, Priit Ots, Marja-Liisa Plats
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 260
Formaat: A-5
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Heiki Vilepi juubelikogumik "50 juttu ja luuletust väikestele sõpradele" sisaldab Vilepi loomingu paremikku läbi aastate. Raamatus on 25 juttu ja 25 parimat luuletust aastatest 2001-2010.

Kapiukse kollid planeedil X

kollid3

Andmed:

Raamat jagas X Nukitsa konkursil (2010) 5. - 6. kohta
Ilmumise aeg: november 2009
Lk-de arv: 56
Formaat: A-5
ISBN: 978-9985-9718-9-5
Illustreeris: Ott Vallik (Moritz)
Kujundus, küljendus: Margus Nõmm
Trükitööd - Greif OÜ

Lühidalt sisust:

On aasta 2427. Kaugetele planeetidele lendamine on muutunud igapäevaseks asjaks. Kaupadega täidetud tähelaevad sõeluvad maailmaruumis edasi-tagasi ja toimetavad peale kaupade ka inimesi planeedilt planeedile.
Nii juhtuski, et kaks poissi – Ott ja Heiki – pandi koos pakkidega tähelaeva peale, mis pidi lendama planeedile „K-7“. Nende emmed-issid veetsil seal puhkust ja kui kool läbi sai, saadeti poisid neile järele nagu pakid.
Kuna poisid aga ei osanud tähelaevas puhtust ja korda hoida, tuleb neil tegemist korralageduse kollidega, kes kapiukse mustri seest maha ronivad ja poisse kimbutama hakkavad. Nad muudavad ära tähelaeva marsruudi ja nii jõutakse planeedi K-7 asemel planeedile X...

Nõiutud linn

noiutud

Andmed:

Ilmumise aeg: juuni 2009
ISBN 978-9985-9718-7-1
Illustratsioonid: Ruudu Remmelgas
Kujundus: Heiki Vilep
Küljendus: Margus Nõmm
Lk-de arv: 48
Formaat: A-4
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Selles raamatus on viis muinasjuttu. Reastasin nad sellises järjekorras, et kõige enne saaksid lugeda päris tillud, seejärel veidi vanemad jne. Viimane lugu sobib vist eriti hästi vaid emmedele-issidele. Loomulikult ei ole ühelgi jutul ees keelumärki. On ju lapsedki vahel ootamatult taibukad ja samas loeme ka ise mõnikord lastele mõeldut.
Muinasjutud on kirjutatud (välja mõeldud) eri aegadel ja erinevais paigus. Sellest ka erinev esituslaad ja lai ealise sobivuse skaala. Samasse raamatusse sattusidki nad seetõttu, et ei mahtunud ühtegi teise käsil- ega plaanisolevasse kogumikku. Täpselt nagu muinasjutus sabade jaotamisest metsloomadele.
Samas, lugedes jutte korduvalt üle, leian neis ometi midagi ühist. Midagi, mis neid omavahel müstilisel kombel seob. Jäägu see teilegi mõistatada.

Vaata poodi

 

Habemega nali

habemega

Andmed:

Ilmumise aeg: 2009
Lk-de arv: 56
Formaat: A-5
ISBN: 978-9985-9718-5-7
Illustreerinud: Priit Ots
Kujundus: Margus Nõmm
Trükitööd - Greif OÜ

Lühidalt sisust:

Naljakaid luuletusi lastele.

Une-Mati udujutud

une-mati

Andmed:

Ilmumise aeg: 15. dets. 2008
Lk-de arv: 64
Formaat: A-5
ISBN: 978-9985-9718-6-4
Illustreeris: Ott Vallik
Kujundus: Aivar Õepa
Trükitööd - Greif OÜ
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Tillukesel Madlil ei tule kuidagi und. Voodiservale ilmub vana hea Une-Mati, kes on kohe valmis uneliiva tüdruku silma raputama. Madli aga palub Une-Matil sedapuhku hoopis üks korralik unejutt jutustada. Lõpuks, lapse pisarsilmsest palvest liigutatuna, Une-Mati soostubki. Kuna ta aga ei ole varem kunagi ühtegi unejuttu jutustanud, peab ta hakkama seda välja mõtlema. Nii sünnibki väga konarlik "udujutt" sukast ja saapast, kes käisid ühes kohas tööl. Et Madli ei piirdu üheainsa jutuga, peab Une-Mati neid päris mitmel korral välja mõtlema. See hakkab talle pikapeale isegi meeldima, sest udujutt ei ole ju mingi korralik jutt ja nii saab igasugu jaburusi kokku jutustada.

Kellakägu

419

Andmed:

Ilmumise aeg: 2008
Toimetanud Eve Leete
Pildid joonistanud Katri Haarde
Kujundanud Epp Marguste
TEA LASTERAAMATUTE VARALAEGAS
ISBN 978-9985-71-723-3
Kaas: kõva
Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

 

Lühidalt sisust:

Sisukas valikkogu "Kellakägu" kõneleb kodust ja lapsele lähedastest inimestest, samuti meie ümber olevatest huvitavatest asjadest ja nähtustest. Luuleraamatus on hoogsat fantaasialendu ning kodumaast mõtisklemist. Mis siis on su isamaa? Või olen hoopis ise tükikene isamaast ja tema olemisest?

Horlok ja Ürgvärava võti

horlok

Andmed:

Ilmumise aeg: mai 2008
Lk-de arv: 412
Formaat: A-5
ISBN 978-9985-9718-4-0
Illustreeris Albert Gulk
Kujundus: Margus Nõmm
Trükitööd - Greif OÜ

Lühidalt sisust:

Tulnukapoiss Horlok planeedilt Opruk ja Andre Maalt lähevad otsima viiest värvilisest digi-kristallist koosnevat Ürgvärava võtit. Võti aitab avada värava teise dimensiooni ja meelitada sinna kuri putukarahvas, kes on teispoolsusest tulnud ja rüüstab nüüd meie Galaktika asustatud planeete. Horlok liigub ringi mõttevälja abil ja valib endale sellepärast kaaslaseks Andre, et Andrel on asendamatu and - intuitsioon. Poisid seiklevad digi-kristallide otsinguil mitmel planeedil ja näevad igasugu veidraid olevusi. Tihti satuvad nad keerulistesse olukordadesse, kuid tänu Horloki mõttevälja abil ümberpaiknemisele ja Andre intuitsioonile saavad alati eluga tulema. Lõpuks leiavad poisid kristallid üles ja avavad Ürgvärava. Putukate toimetamine teise dimensiooni ei olegi nii lihtne. Toimub paar suurt lahingut ja appi tulevad
paljud Galaktika asukad. Igaüks oma unikaalsete relvade ja oskustega. Lõpuks pagevad putukad Galaktikast minema. Horlok ja Andre teevad veel reisi teistesse dimensioonidesse ja kohtavad dimensioonide kontrollijaid, kes ühtlasi aitavad Andre tagasi samasse ajahetke, milles ta kodust lahkus ...
Raamatust ei puudu ka reetur, kelleks osutub lutikasuurune loomake nimega Gigant ja uus sõber võõralt planeedilt - vilistav ja veerev Pusa, muhe jutustav vanaisa ja hambakrigina-muusika sae vingumise saatel.

Vaata poodi

 

Kurjajuurikas, Kitupunn ja Pugeja

kurjajuurikas

Andmed:

Ilmumise aeg: veebruar 2008
Lk-de arv: 64
ISBN: 978-9985-9718-3-3
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Kristina Viin
Trükib: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Selles raamatus siin on juttu kolmest paharetist, kes võivad lapse sisse pugeda - Kurjajuurikast, Kitupunnist ja Pugejast. Tegelikult on neid paharette palju rohkem, aga eks te ajapikku õpite neid ise tundma ja õigete nimedega nimetama. Sellest, kuidas neist lahti saada, on raamatus samuti juttu. Kindlasti ei pruugi kõikidest paharettidest lahtisaamisega nii lihtsalt minna, kui siin. Igal juhul soovitan abi otsimiseks ikka ja jälle pöörduda vanemate või vanavanemate poole. Nemad on elu jooksul kõigi nende paharettidega kokku puutunud ja oskavad kindlasti head nõu anda.
Kui te juhtute avastama, et mõnele klassiõele või klassivennale on sisse pugenud näiteks Valevorst või Pikanäpumees või hoopiski Kadeduseuss, siis ärge hakake kohe oma klassikaaslasi süüdistama ja nende peale näpuga näitama. Pange parem paharetile tema õige nimi ja püüdke seda ka sellele poisile või tüdrukule niimoodi seletada. Koos võite siis mõelda, kuidas kurikaelast lahti saada. Ehk teab õpetaja mõnd head lahendust? Ja kui muud üle ei jää, siis tuleb ikka emal ja isal appi tulla.

Vaata poodi

 

Padjasõda

padjasoda

Andmed:

Ilmumise aeg: september 2007
ISBN: 9789985716311
Sari: TEA lasteluule varalaegas
Kirjastus: TEA Kirjastus
Ilmumisaasta: 2007
Kaas: kõva
Lehekülgi: 64
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

 

Lühidalt sisust:

Valikkogus „Padjasõda” on lustilised ja puändikad luuletused lastest, peresündmustest ning ämblikust ja kärbsest, väikesest koerast ja suurest kassist, memme seltsilisest vaarikaussist Elfriidest, uhkest pärsia kassist Edward Nortonist ja teistestki. (TEA).

Katus sõidab

katus

Andmed:

Ilmumise aeg: aprill 2007
Lk-de arv: 56
ISBN: 978-9985-9718-2-6
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif

Lühidalt sisust:

Heiki Vilepi neljas luulekogu. Kuigi nii mõnigi luuletus on juba ajakirjandusest tuttav, on ikka tore neid kenasse vormi kogutuna riiulil näha. Nii mõnigi Vilepi luuletus on tuntust kogumas ka lauluna.

Liisu leiutab küünlapuhuja

liisu3

Andmed:

Ilmumise aeg: Jaanuar 2007
Lk-de arv: 64
ISBN-13: 978-9985-9718-1-9
ISBN-10: 9985-9718-1-7
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Marja-Liisa Plats
Trükitööd: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Kolmas Liisu-sarja raamat, mis räägib vend Atsi ja õdede Liisu ning Madli kummalistest ja vallatutest tempudest.

Vaata poodi

 

Roosa printsess

roosa

Andmed:

Ilmumise aeg: Oktoober 2006
Lk-de arv: 48
ISBN-13: 978-9985-9754-1-1
ISBN-10: 9985-9754-1-3
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Kristina Viin
Trükitööd: AS Greif

Lühidalt sisust:

Isa tõmbas Kristale teki lõua alla ja andis otsaette musi.„Jää ilusti tuttu ja vaata kauneid unenägusid!“ ta laskis tule ära ja tõmbas toaukse koomale.
Kristal aga ei kippunud uni kuidagi tulema. Ta tõusis voodist, läks akna juurde ja vaatas käsipõsakil linnatulesid. Isa piilus ukse vahelt ja tuli siis tagasi.
„Olgu, aga ainult üks jutt ja hästi lühike.“
Krista oli kohe krapsti voodis tagasi ja tõmbas teki uuesti lõua alla. Isa vaatas natuke aega lakke ja alustas siis.
Ühes suures kuningriigis, mida kutsuti asjademaaks, elas väike printsess Krista. Asjademaaks kutsuti kuningriiki sellepärast, et seal oli väga palju igasuguseid asju...

Vaata poodi

 

Liisu liivaaugus

liisu2

Andmed:

Ilmumise aeg: 2006
Lk-de arv: 56
ISBN: 9985-9718-0-9
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Marja-Liisa Plats
Trükkinud: AS Greif

Lühidalt sisust:

Lastejutud
* Eriti eriline pannkook
* Lugu sellest, kuidas Liisu sõjas sanitariks käis
* Liisu liivaaugus

Vaata poodi

 

Kapiukse kollid jälle platsis

kollid2

Andmed:

Ilmumise aeg: Detsember 2005
Lk-de arv: 64
ISBN: 9949-13-380-7
Formaat: A-5
Kujundus: Aivar Õepa
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Selles raamatus kohtute korralageduse kollidega, kes elavad kapiukse mustri sees. Kunagi kimbutasid nad poissi nimega Jan . Jan oli tookord väga lohakas, aga nüüdseks koristab ta alati oma mänguasjad peale mängimist kokku.
Nüüd on kapiukse kollid sihikule võtnud Jani onu Peetri. Peeter on ehitusel suur ülemus . Muidu on ta hea mees, aga korda ei viitsi sugugi hoida. Seda, mis kapiukse kollid onu Peetriga ja tema ehitusplatsiga korda saadavad, leiamegi sellest raamatust.

Liisu

liisu1

Andmed:

Ilmumise aeg: 2005
Lk-de arv: 56
Formaat: A-5
ISBN: 9949-13-373-4
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Marja-Liisa Plats
Trükib: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Raamatus on juttu perekonnast, kus kasvab 5-aastane Liisu, tema 2-aastane õde Madli, 8-aastane vend Ats ja kass Joosep, kes armastab laua all puuksutada. Muidugi on olemas ka emme-issi ja vanaema-vanaisa, samuti põrnikas Volkswagen, mida Liisu kutsub hellitlevalt satikaks.
Lühijutud, millest raamatusari koosneb, jutustavad Liisu juhtumistest ja fantaasiatest, sellest, kuidas ta sõjas sanitariks käib ja kuidas liivaauku kinni jäädes tulnukatega kohtub ... Väike Madli aitab igasuguste segaduste tekitamisel jõudumööda kaasa ja vend Ats õhutab loomulikult takka - nagu poisid ikka.Raamat koosneb kolmest jutust ja on varustatud noore kunstniku Marja-Liisa Platsi värviliste illustratsioonidega.

Vaata poodi

 

Tahaksin olla

tahaksin

Andmed:

Ilmumise aeg: August 2005
Lk-de arv: 56
ISBN: 9949-13-211-8
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Raamat sisaldab 25 luuletust ja samapalju värvilisi üle-lehe-illustratsioone.
Juttu on nii tillu-titast, koolipoisi tegemistest, tulnukatest kui ka arvutisse uppunud emmest. Sellest, kuidas vale jalaga voodist välja astunud tige tigu unustab oma paha tuju ja sünge öö laulab koos emmega lastele unelaulu. Rohelised tulnukad ei taha jällegi muud kui sooja salli, värvipliiatseid ja Malle punast palli. Nimikangelasega on lood sellised, et tema tahab igasugu asju paremaks teha, maalida keset külma kosmoseruumi üks korralik soe päike ja olla ise väike maailm sel lõputul teel.

Jani seiklused Varjudemaal

varjudemaa

Andmed:

Ilmumise aeg: Veebruar 2005
Lk-de arv: 56
ISBN: 9985-9537-3-8
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Kait Kübar
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

"See, kes seal kõnnib, peab küll tillukene olema .." arutles Jan ja otsekui vastuseks tema mõttele kostus koridorist: tip-tip-tip-tip-tip ja vaikus, millele järgnes ümberpööramisega kaasnev kontsakriuksatus. Siis jälle: tip-tip-tip-tip-tip, vaikus ja kriuks.
"Huvitav-huvitav," arvas Jan. "Kes ta ka ei oleks, on ta nii tilluke, et ma teda kartma küll ei pea ..."
Ta tõusis ettevaatlikult voodist, võttis peeglikapi sahtlist taskulambi ja hiilis ukseni. Samal hetkel, kui ta kavatses taskulambi kapinurga taha suunata ja sisse lülitada, kostis peenike hääl põranda lähedalt:
"Ära tee! Pimestad mu ära!"
Jan võpatas korraks, aga ei põgenenud. Peenike hääl jätkas:
"Saatsin Krabistaja minema, eks ta oli sind vist juba ära kah tüütand ... Pealegi on tal pea viimasel ajal igasugu segaseid mõtteid täis ja üldse on tal vist aeg pensionile minna."

Vaata poodi

 

Vaikuse hääled

vaikuse

Andmed:

Ilmumise aeg: Juuni 2004
Lk-de arv: 48
ISBN: 9985-9456-8-9
Formaat: A-5
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Ott Vallik
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Lugu sellest, kuidas Mihkel metsas vaikuse hääli kuulab. Trükitähtedes.

Vaata poodi

 

Lendav õunapuu

lendav

Andmed:

Ilmumise aeg: Aprill, 2004
Lk-de arv: 56
ISBN: 9985-9456-7-0
Formaat: A-5 (mahub riiulile)
Kujundus ja fotod: Andra Kirna
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Viis lastejuttu, milles kõigis on oma tarkusetera.

Vaata poodi

 

Minu laul

minu-laul

Andmed:

Ilmumise aeg: Detsember 2003
Lk-de arv: 52
ISBN: 9985-9456-5-4
Formaat: A-5 (mahub riiulile)
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Siin, selle raamatu sees, elab kaks poissi, üks tüdrukutirts, emme, issi, vanaisa, vanaema ja onu Artur. Poisid oskavad juba lugeda. Tüdrukutirtsule meeldib kastanimunadest ja tammetõrudest loomakesi meisterdada. Veel on siin üks vana nukker maja ja väike pilvepoiss, kellele päike kingib vikerkaarest salli. Ja peale selle hulgub siin veel ringi üks imelik laul, mis hüppab lapse seest lapse sisse ja ei saa mitte kunagi päris valmis. Trükitähtedes.

Kapiukse kollid

kollid1

Andmed:

Ilmumise aeg: Aprill 2003
Lk-de arv: 48
ISBN: 9985-9456-0-3
Formaat: A-5 (mahub riiulile)
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Jan on lohakas poiss. Õhtuti ei viitsi ta kunagi oma mänguasju kokku korjata ja need vedelevad mööda tuba laiali. Kõik muutub aga päevast, mil kapiukse kollid teda ründavad ja rünnak ainult tänu vapratele mänguasjadele tagasi lükatakse. Trükitähtedes tekst, suured pildid.

Vaata poodi

 

Tere!

tere

Andmed:

Ilmumise aeg: August 2002
Lk-de arv: 53
ISBN: 9985-9278-8-5
Formaat: A-5 (mahub riiulile)
Kujundus: Margus Nõmm
Illustratsioonid: Moritz
Trükkinud: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Lustakas ja värviliste piltidega luuleraamat lastele. Luuletused jutustavad ühe pere liikmetest ning nende elust.

Täiskasvanutele

Hirm

852Andmed:

Romaan
Ilmumise aeg: 25. jaanuar 2010
Lk-de arv: 266
ISBN: 978-9949-9032-0-7
Formaat: A-5
Kujundas Heiki Vilep
Toimetasid Maia Tammjärv ja Piret Bristol
Küljendas Artur Kuus
Trükitööd: AS Greif
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Olavi Ruitlane kirjutab tagakaanele nii:
See raamat on diagnoos. Ma kardan, et kui Heikile poleks jumala poolt antud annet luua seda kõike kujundlikult, oleks me tublidel kaitsepolitseinikel tegemist fruktiga, kes oleks oma inimlikkuse juures ohtlikum ja läbinägelikum kui Polistshuk ja Pae tänava pommimees kokku.
Kuradile ulme - just täpselt niimoodi inimese aju funktsioneeribki. Nagu seal on kirjas - kõik esmane, mis inimeksistentsiks oluline, on seal reas ka kõik ülejäänu ja abstraktne, mis inimesel esmast taluda avitab. Kohati esitab kujutelm end tõepoolest reaalsemalt kui fakt. Lugege vend Vilepit, pimedad! Valgus ei olegi nii hirmus!

Vaata poodi

 

Saatuse mängud

1017Andmed:

Romaan
Ilmumise aeg: 6. mai 2011
ISBN: 978-9949-9032-1-4
Kujundab ja küljendab Heiki Vilep
Toimetavad: Enor Niinemets, Piret Bristol, Evelyn Pukspuu
Trükitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: A-5
Lk-de arv: 190
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Mees viskab naise, kes tuleb purjuspäi tagurpidi aluspükstega ja rinnahoidjata koju, uksest välja. Naine jääb koduukse ees bussi alla ja sureb kohapeal. Mees joob end unustuseni purju ja kirjutab meeltesegaduses saatusele kirja, paludes aega tagasi pöörata, et saaks oma viga parandada. Saatus võtabki sõnal sabast, kuid pöörab hoopis mujale. Ta solgutab meest läbi võimalike elustsenaariumite, näidates, millesse too oleks võinud sattuda, kui tal poleks seda naist olnud.
Saatus annab mehele korduvalt võimaluse tehtut heastada, kuid mees ei saa sellega hakkama, kuna on piiratud enda ehitatud kaitsemüüriga, kus võimendub tema ülemäärane ego ja alalhoiuinstinkt, mis omakorda takistavad andeks andmast, rääkimata leppimisest maailma muutlikkusega ja igaühe isikliku vabaduse tunnetamisega.
Peategelane teeb läbi peadpööritava karussellisõidu erinevate elude vahel kuni kooseluni Unistusega, kes kohati samastub tema naisega.
Liiklus saamise ja tahtmise vahel ning vestlused vanamehe kuju võtnud Saatusega toimuvad kollases liinibussis, mis on ühtlasi liftiks ajas.

Vaata poodi

 

Mind oli kaks

kaksAndmed:

Luulekogu
Ilmumise aeg: 2006
Lk-de arv: 152
ISBN: 9949-13-573-7
Formaat: A-5
Kujundus: Aivar Õepa
Illustratsioonid: Albert Gulk
Trükkinud: Greif OÜ
Raamatu ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital

Lühidalt sisust:

Luulet aastatest 1980-2000

Vaata poodi