Tähesära

(1 ülevaade)

10.00

E-ARVEGA MAKSJAD! TEILE ON ERALDI TELLIMISANKEET SIIN

Ilmumise aeg: november, 2017
Illustratsioonid: Heiki Vilep
ISBN: 978-9949-9810-9-0
Kujundas: Aivo Blum
Trükkitööd: AS Greif
Kaas: kõva
Formaat: 16 x 23 cm
Lk-de arv: 56

Kirjeldus

Kindlasti oled sa vaadanud tähti öises taevas ja imetlenud nende sära. Paljud meist on langevat tähte jälgides midagi soovinud. Aga kas need soovid ka täituvad? Ja kas meie soovid ei ole mõnikord liiga suured? Kas inimene võib saada täheks taevas? Ka need tähed, millest koosnevad sõnad, võivad särada. Ja sõnad, kokku panduna luuletuseks, võivad sindki särama panna.

Lisainfo

Kaal 0.2 kg
Mõõtmed 23 × 16 × 1 cm

1 arvustus tootele Tähesära

 1. Raimu Hanson

  Tähesärases lasteraamatus kohtub rõõm tõsidusega

  Raimu Hanson
  21. november 2017 15:13

  ​Heiki Vilepi uusimat raamatut «Tähesära» tutvustades tuleb alustada tõsisel toonil. Tõsidust on 25 luuletuse hulgas küll vähe, kuid teose päris alguses on napid read, mis teevad lausa kurvaks. Nimelt on autor pühendanud raamatu üheksa-aastasele lapselapsele Eva-Mariale, kes hukkus oktoobri alguses Lähte lähedal liiklusõnnetuses.
  Surm on teemaks värsikogu nimiluuletuses, kus laps uurib, kuhu läheb ema pärast surma. Tõsimeelne, kurb ja ilus. Mõtlik ja tõsine, aga samal ajal helge on ka luuletus «Jõulurahu». Kuid tooni annavad Vilepi uusimas raamatus siiski lust ja rõõm koos õpetlike ivadega ning värsside looja ei karda neidki sõnu, mida tõsimeelsed pedagoogid väldivad.
  Näiteks luuletuses «Härrasmees» käib tegevus saunalaval.
  Poeg küsib isalt, kas härrasmees on see, kes kannab lipsu. «Poja, lips ei ole tähtis, sorav jutt vist pole ka. Härrasmehed saunalaval salaja ei pussuta,» vastab isa.
  Kõige naljakam tundub siinsete ridade kirjutajale luuletus «Bluus», kus loomad otsustasid teha ansambli. Ja kohe tuli ka kontsert, kus «ööbik laulis, rähn lõi trummi, karu jõuras bassi, südantlõhestavaks sooloks venitati kassi» ja mis «lõppes kähmlusega, tehti palju kära, elevant sai pasunasse, lammas pöeti ära».
  Need värsid peaksid loomakaitsjaid küll ajama tagajalgadele.
  «Tähesära» tiraaž valmis läinud nädala keskel. Samal päeval teatas Tartu linnavolikogu, et Indrek Hirv (EKRE) peatas oma volikogu liikme volitused 20. märtsini 2018 ja volikogus asendab teda Heiki Vilep.
  Vastses värsikogus on luuletus «Kratt poliitikuks», kuid lugeja saab kohe aru, et siinkohal ei ole Vilep isiklikku tegevust värsistamisel aluseks võtnud.

  Heiki Vilep «Tähesära»
  Illustreerinud autor
  Kujundanud ja küljendanud Aivo Blum
  Tartu 2017

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sulle võib meeldida ka…